Варто розібратися, які будівлі не потрібно реєструвати в Україні. Відомо, що не можна починати роботи з будівництва промислових і комерційних приміщень без попереднього узгодження. Однак ми поговоримо про те, що можна будувати без отримання дозволу.
Що можна будувати без дозволу на будівництво?
Будівництво будь-якої будівлі чи споруди потребує обов'язкового дотримання законодавства та будівельних норм та правил. Дозвіл на будівництво є повідомлення про старт будівельних заходів. Його необхідно подавати для реєстрації в ДАІ. Під час реєстрації об'єкта нерухомості він з'являється у реєстрі дозвільних документів інспекції. Також йому присвоюється номер та серія.
Виділяють деякі будівельні об'єкти та роботи, на які немає потреби отримувати дозвільні документи. Сюди зараховуються:
- Приватні будинки, зведені з 1992 до 2015 року, площею не більше 300 квадратних метрів, а також до 1992 року, які не мають обмеження за площею. У першій ситуації поширюється «будівельна амністія», а у другій – на нерухомий об'єкт лише реєструється право власності.
- Некапітальні будівлі без фундаменту – до них відноситься зведення літньої кухні, льоху, веранди, туалету, літнього душу.
- Роботи з будівництва в приміщенні, які не торкаються несучих стін – йдеться про знесення або обладнання внутрішніх перегородок, утеплення приміщення, обладнання, закладання дверних або віконних отворів, перепланування.
На що ще не потрібен дозвіл, то це на прибудову балконів на першому поверсі багатоквартирного будинку. Навіть з огляду на те, що це повноцінні будівельні роботи. А все тому, що це неможливо через технічні причини – немає можливості отримати земельну ділянку в оренду чи власність, тому що прибудинкова територія належить усім мешканцям багатоквартирного будинку. На такий об'єкт нерухомості слід розробити технічний паспорт та зареєструвати право власності.
Проводити без дозволу можна також заміну покрівлі, якщо цей процес не торкається несучих конструкцій будівлі.
Процес оформлення
Заходи, пов'язані з будівництвом, які не вимагають отримання дозволу, потребують оформлення документів. Власник нерухомості повинен звернутися до сертифікованого інженера за розробкою нового техпаспорту, де вносяться всі реалізовані зміни. Далі у Державному реєстрі прав на нерухоме майно слід зареєструвати право власності. Власнику належить отримати виписку на білому аркуші А4 з підписом та печаткою реєстратора та нотаріуса.
Що таке самовільне будівництво?
Самовільним можна назвати будівництво, якщо виконувалося з порушеннями будівельних норм та правил, будувалося на земельній ділянці, чиє цільове призначення не передбачає можливості будівництва.
Навіщо узаконювати?
Узаконення необхідно, щоб потім не сплачувати штраф через порушення будівельного законодавства. А також тому, що самобуд не можна продавати, дарувати, обмінювати, адже він не має правовстановлюючих документів.
Для перепланування необхідно оформляти документи?
Ні, заходи щодо переобладнання та перепланування житлового будинку або приміщення, нежитлових споруд, виконання яких не передбачає втручання в огороджувальні та несучі конструкції, не потребують цього.
Як бачите нюансів багато, тому краще звертайтеся до досвідченого земельного адвоката, щоб уникнути ризиків.
Звертайтесь до нас за консультацією!
Зверніться до нас із запитанням, яке Вас цікавить, і отримайте детальну консультацію від професіоналів з великим практичним досвідом!
CComment